Kosz na metale i tworzywa sztuczne

Żółty kosz na śmieci - co do niego wyrzucić?

Segregacja śmieci to niezwykle ważny obowiązek każdego obywatela, a z obowiązku tego powinien bez dwóch zdań wywiązywać się każdy. Dlaczego? Bo to dzięki segregacji dochodzi do poprawy jakości środowiska i warunków, w których mieszkamy. 

Segregacja zapewnia możliwość wtórnego użycia wykorzystanych już wcześniej materiałów, a także niweluje tony śmieci, których obecność szkodziłaby przyrodzie i samym ludziom. Dlatego tak istotne jest, by wiedzieć, do jakiego kosza na śmieci wrzucać jakie odpady. Co więc wrzucamy do żółtego pojemnika na śmieci?

Kosz na metale i tworzywa sztuczne - żółty
Kosz na metale i tworzywa sztuczne - żółty

Co wrzucać do żółtego kosza na śmieci?

W obowiązującym aktualnie w Polsce systemie segregacji odpadów, żółty kosz przeznaczony jest na tworzywa sztuczne i metale. Co kryje się za tą nazwą? Nie jest to nic trudnego do zapamiętania, a sam system jest bardzo intuicyjny. Jak można się domyślić, do żółtego pojemnika wrzucać należy plastikowe butelki lub inne opakowania. Żółty kosz przeznaczony jest także na przykład na plastikowe lub metalowe zakrętki oraz kartony wzmocnione dodatkowym materiałem.

Uogólniając, można powiedzieć, że do żółtego kosza wyrzuca się opakowania metalowe i z tworzyw sztucznych. Warto jednak zwrócić uwagę na niektóre odpady, które z pozoru mogą wydawać się pasować do wrzucenia do żółtego worka, choć w rzeczywistości absolutnie wrzucane do niego być nie powinny. Mowa tutaj przede wszystkim o odpadach brudnych lub tłustych jak choćby plastikowych butelkach. 

Do żółtego kosza wyrzucamy między innymi:

Pozostałe kategorie: